Kurumsal

Atabeta Makina 2010 yılında İzmir Bornova 4. Sanayi’de şahıs şirketi olarak kurulmuş ve Ocak 2018’den itibaren Limited Şirket’e dönüştürülmüş olup, çeşitli mühendislik problemlerine çözüm üretmek konusunda uzmanlaşmış, farklı ürünler üreten bir şirkettir. Makine parkımızda CNC makineleri (CNC frezeleme,CNC dik işlem tornalama ve CNC tel erezyon) delme, kılavuz çekme, kaynak makineleri (argon kaynağı ve gaz altı kaynağı ) bulunmaktadır. Talaşlı imalat ve kaynak işlerinin yanı sıra her türlü montaj makinalarının otomasyonlarını müşteri ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ayrıca her çeşit plastik ve sac kalıplara da hizmet vermekteyiz. Diğer hizmet verdiğimiz bir sektörde Cerrahi Ortopedik İmplantlar ve Ameliyat El Aletleri’dir.
Kurucumuz Tarık Çam (makine mühendisi) uzun yıllar çeşitli üretim ve ortopedik implant firmalarında Ar-Ge yöneticisi olarak çalışmış ve 2010 yılında kendi şirketini kurarak, her geçen gün büyüyen tecrübeli teknik ekibiyle yenilikçi ürünlerin tasarımında ve imalatında hizmet vermektedir.
Müşteri ihtiyaçlarına göre seri üretim ve/veya proje üretimi (özel tasarım); bilgisayar destekli olarak dizayn, talaşlı imalat, kaynak, montaj aşamalarından biri veya birkaçı gerçekleştirilerek yapılır. Kullanılan malzemeler arasında titanyum, paslanmaz çelik, kobalt krom, alüminyum, Delrin®, plastik ve diğer işlenebilir malzemeler bulunmaktadır.
Medikal ve Makina olmak üzere iki alanda üretim yapan şirketimiz ,Makina alanında Karides Ayıklama Makinası, Bobin Kesme (Giyotin) Makinası ve Atık Sıkıştırma Makinası gibi ARGE projeleri ile geliştirdiğimiz ürün tasarım ve üretimi yapmaktadır. Medikalde çeşitli ortopedik cerrahi implantların ve bunlara ait özel el aletlerinin üretimi yapılır. Ortopedik ürün grubu içerisinde standartlaşmış klasik kalça protezleri, kemik tespit plakları, fixatörler muhtelif çivi ve teller, ortopedi cerrahisinde kullanılan el aletlerinin üretimi ile birlikte özel tasarım protezler üretilmektedir; Travmatoloji ürün grubu içerisinde; kalça yenileme sistemleri olarak; çimentolu astebular kap,çimentolu stemler ve diz eklemi implantları (revizyon diz seti) üretilmektedir.
TÜRKAK tarafından onaylanan ISO 9001: 2008 belgesi ve İAS onaylı ISO 13485:2016 belgesi kalite sistemimizin güvencesidir.